Akt i Bielizna

Akt artystyczny to najpiękniejsze zdjęcie i najbardziej naturalne jakie może stworzyć fotograf. Sam akt przedstawia czyste piękno ludzkiego ciała. Bez względu na to, czy akt artystyczny jest robiony kobiecie, czy mężczyźnie to założenie jest jedno, aby bez pokazać ludzkie ciało pozbawione ubrania w sposób pięknie artystyczny. Są jednak osoby, które chcą zdecydować się na sesję fotograficzną w postaci aktu, a jednak wstydzą się na tyle, że chciałyby zakryć intymne części ciała. Oczywiście tego rodzaju akty są również wykonywane. Nagość zakryta, która jest ujęta w artystyczny sposób jest równie piękna jak całkowita nagość.

Bielizna jest jeszcze bardziej zmysłowa niż nagie ciało, ponieważ wpływa mocniej na wyobraźnie i zmysły zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Akty czarno-białe, które zawierają w sobie grę światła i cieni są wybierane również przez osoby z dużymi kompleksami swojego ciała.

Nagość zakryta pokazana w cieniach pokazuje to co chcemy odkryć, a ukrywa to czego się wstydzimy. Akt artystyczny jest to piękno ciała ludzkiego, które nie musi być całkowicie nagie, aby było w pełni piękne i zmysłowe.